Miercuri, 26 Februarie 2020

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC 6-4, 7-5 // FOTO + VIDEO Simona Halep, start pozitiv în 2020: victorie în minimum de seturi + cu cine va juca în sferturi

Simona Halep (28 de ani, 4 WTA) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Adelaide, după victoria în două seturi reușită în fața australiencei Ajla Tomljanovic (52 WTA, 26 de ani), scor 6-4, 7-5, după o oră și 38 de minute de joc. Simona Halep va juca în sferturi împotriva învingătoarei partidei dintre Aryna Sabalenka (12 WTA) și Bernarda Pera (70 WTA). Următorul meci al jucătoarei noastre va avea loc joi.

Sursa:

Taguri: Simona Halep WTA Adelaidelive simona halep - ajla tomljanovicsimona halep - ajla tomljanovicSimona Halep - Ajla Tomljanovic adel