Vineri, 3 Aprilie 2020

LiveText Dinamo vs FCSB (de la ora 20:00) / Echipele de start

Sigură de prezența în play-out pentru al treilea an consecutiv, Dinamo se consolează cu o victorie în fața marii rivale FCSB, care ratează șansa de a se apropia de liderul CFR Cluj. "Câinii" s-au impus cu 2-1 într-un derby plin de evenimente. Sin a deschis scorul în minutul 37, cu o super execuție din lovitură liberă. Finalul primei reprize a fost marcat de accidentarea gravă a lui Perovic (a părăsit terenul cu ambulanța) și de eliminarea lui Iulian Cristea. Tot înainte de pauză (45+9'), Tănase a egalat din penalty, dar Lazăr a stabilit învingătoarea cu un gol marcat în minutul 62.